12 vydaní za cenu 9!

Predplaťte si mesačník Pekné bývanie a tri vydania dostanete ZADARMO.

Objednať
Aktuálne v predaji!

Špeciál Pekné bývanie v záhrade.

Objednať
Aktuálne v predaji!

Dom a byt

Objednať

Takto vyzerá sviatočná oáza pokoja v pánskom prevedení! Vitajte u Petra, ktorý si „uletel“ v štýle art deco

Zdieľať 16. 11. 2022
Takto vyzerá sviatočná oáza pokoja v pánskom prevedení! Vitajte u Petra, ktorý si „uletel“ v štýle art deco Zdroj: Miro Pochyba

Bytový dom z roku 1924 sa nachádza v historickom centre Nitry a pôvodne slúžil pre zamestnancov súdu. Po pôvodných majiteľoch našiel Peter vo svojom byte aj šlabikár z roku 1940.

Rozloha: 82 m2, 2-izbový byt

Prvý dom vraj máme postaviť a darovať nepriateľovi, druhý priateľovi a až v treťom sami bývať. Peter býval v dvoch bytoch, postavil dva domy – moderné novostavby a jeho piatou cieľovou stanicou je tento staromestský historický byt.

Bývalý bankár, srdcom obchodník, poslušný rebel, introvertný extrovert a ako sám o sebe tvrdí v prvom rade váha váhavá, ktorá potrebuje vo všetkom rovnováhu, si tu splnil sen o bývaní.

„Mám byt plný protikladov. Staré nábytky sú v harmónii s novými, moderné materiály, ktoré vzbudzujú pocit, že sú pôvodné, moderné riešenie v takmer storočnom byte – moja oáza pokoja v centre mesta,“ prezrádza o sebe Peter, ktorý vymenil veľkomestský život v hlavnom meste za návrat domov, k rodine a k novým začiatkom. Do svojho nového bytu sa po polročnej rekonštrukcii sťahoval v novembri minulého roka.

Zaujal vás tento interiér? Viac o ňom sa dočítate v aktuálnom decembrovom vydaní časopisu Pekné bývanie! Hľadajte už v predajniach tlače.

Prečítajte si tiež

Podkrovný apartmán s XXL oknami zariadený v štýle art déco
Podkrovný apartmán s XXL oknami zariadený v štýle art déco

Text: Kristína Falťanová
Foto: Miro Pochyba
Zdroj: časopis Pekné bývanie 12/2022


Kategórie: Interiér