12 vydaní za cenu 9!

Predplaťte si mesačník Pekné bývanie a tri vydania dostanete ZADARMO.

Objednať

Zvezte sa na vlne maximalizmu a dodajte interiéru XXL krivky

Diskusia
Zdieľať 24. 04. 2019
Zvezte sa na vlne maximalizmu a dodajte interiéru XXL krivky

Bývať vo veľkom sa dá aj v malom – stačí správne zvoliť nadrozmerný nábytok. Ten dokáže vyraziť dych a okamžite zaujať. Štýl zvaný maximalizmus je momentálne na výslní a ukrýva v sebe viac, než by ktokoľvek čakal.

Viac je viac

Maximalizmus ako štýl predstavuje opak minimalizmu. Jeho hlavným heslom je „viac je viac“ ako opak hesla „menej je viac“. To napovedá, že kľúčovým prvkom maximalizmu sú interiéry bohaté na dekorácie a výrazné zariadenie. Veľkoformátové tapety rôznych žiarivých farieb či motívov a nadrozmerné vankúše s rôznorodými vzormi sú krokom k dosiahnutiu maximalistického efektu. Vzory pritom môžu byť absolútne rozdielne, dôležité je, aby lahodili oku majiteľa.

Foto: Pixers

Kamaráti farieb

V maximalistickom interiéri by nemali chýbať nadrozmerné predmety, vzory, retro prvky, živé farby, umelecké diela či knihy. Obľúbenými farbami tohto štýlu sú červená, oranžová a ružová kombinované v desiatkach najrôznejších kombinácií. O „wow efekt“ sa poľahky postará nadrozmerný luster, ktorý môže spolu s veľkými stoličkami a stolom s hrubým podstavcom pôsobiť majestátnym dojmom. Toto vyhotovenie môže vyhovovať hlavne tým, ktorí nie sú zástancami mnohých dekorácií v interiéri.

Foto: Delightfull

S vlastným vkusom

Základom maximalizmu je používať v interiéri výhradne to, čo sa vám páči, čo vytvorí interiér vyjadrujúci vašu vlastnú osobnosť. Vďaka tomu sa v interiéri môže objaviť i drobnosť, ktorá do celkového konceptu nezapadá, no prirástla vám k srdcu. Vo výsledku môže pripomínať najrôznejšie štýly – boho, vidiecky, industriálny, ba dokonca modernistický, ktoré môžete navzájom miešať. Nadrozmerné zrkadlo v moderne ladenom zlato-hnedom interiéri dokáže navodiť tú správnu „XXL“ atmosféru.

Foto: Luxxu

Pre fanúšikov umenia

Interiér plný obrazov, kníh, prípadne iných zbierkových predmetov, je snom fanúšika umenia a zároveň základom pre maximalizmus. Okrem steny plnej obrazov ako v galérii môžete urobiť aj pravý opak – zavesiť si jeden veľkoformátový obraz, ktorý zaplní celú voľnú plochu. Štýl obrazu možno navyše skombinovať so štýlom nábytku a vytvoriť previazaný celok.

Foto: Bonami

Text: Katarína Orviská
Foto: archív firiem, isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Pekné bývanie 04/2019

Prečítajte si tiež

Nebojte sa trendy prúžkami a bodkami priniesť hravosť do interiéru
Nebojte sa trendy prúžkami a bodkami priniesť hravosť do interiéru
S ohľadom k planéte. Také sú záhradné trendy roku 2019
S ohľadom k planéte. Také sú záhradné trendy roku 2019

Diskusia