Mimoriadna akcia!

Predplaťte si mesačník Pekné bývanie a získajte darčekovú kartu IKEA!

Objednať
Aktuálne v predaji!

Špeciál Pekné bývanie v záhrade.

Objednať
Aktuálne v predaji!

Koncept

Objednať

Prišiel čas na dizajnovú strechu

Zdieľať 22. 06. 2022
Prišiel čas na dizajnovú strechu Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Pri pohľade na dom zaujmú okoloidúceho najmä dve veci: fasáda a strecha. Práve strecha je korunou krásy každého bývania a očariť môže s keramickou krytinou s nadčasovým vzhľadom. Škridly Tondach V11 vychádzajú z aktuálnych trendov, ktorým dominujú jednoduché tvary striech s inšpiratívnym dizajnom a maximálnou funkčnosťou.

Na vzhľad strechy sa kladie čoraz väčší dôraz. Keramická strešná krytina poskytuje všestrannosť, pevnosť a bezpečnosť s neobyčajne dlhou životnosťou. Zároveň ponúka široký sortiment farieb a štýlov pre novostavby aj rekonštrukcie. Mimoriadna odolnosť páleného črepu ochráni váš dom aj v tých najextrémnejších poveternostných podmienkach.

Svetový unikát medzi krytinami

Sortiment pálených škridiel Tondach sa rozrástol o krytinu s nevšednou dynamikou. Pre Tondach V 11 je typický originálny dizajn a prvotriedne technické parametre. Škridly sú spojením čistých tvarov s tradíciou tisícročiami overenej kvality pálenej krytiny, ktorá je vďaka prvotriednym surovinám a prevedeniu odolná voči agresívnym vplyvom počasia.

S touto škridlou získate kvalitnú strechu s dlhou životnosťou. Vďaka jej unikátnemu vzhľadu, ktorý získal obdiv aj vo svete, sa zároveň odlíšite.

Keramická strešná krytina Tondach V11

Škridla sa ponúka v troch farebných variantoch matnej povrchovej úpravy engoba: čierna, čadičová a titánová. Každý odtieň dodá streche výnimočnosť. Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Škridla v tvare písmena V

Názov modelu škridly Tondach V11 je odvodený od charakteristického dizajnu, ktorý jej prepožičiava tvar písmena V. Takéto skosenie povrchu nebolo pri strešných škridlách doposiaľ použité.

Navyše tento tvar vylepšuje aj funkčné vlastnosti škridly a napomáha k bezpečnejšiemu  odvodu vody zo strechy a k lepšej ochrane proti silnému vetru a zaťaženiu snehom. Číslo 11 označuje počet škridiel potrebných na pokrytie 1 m2 strešnej plochy, čo umožňuje jednoduché a menej prácne kladenie.

Povrch škridly tvoria tri hladké roviny, ktoré vytvárajú dve línie. Dva lomy dodávajú škridle dynamiku a zobrazujú na streche fascinujúcu hru svetla.

Keramická strešná krytina Tondach V11

Priekopnícky vzhľad škridiel V11 získal niekoľko globálne uznávaných ocenení vrátane Red Dot Award, Iconic Award či German Design Award. Zdroj: Wienerberger s.r.o.

3 farebné varianty

Keramická strešná krytina Tondach V11 je zárukou stálofarebnosti, preto sa nemusíte obávať, že vybledne. Všetky ponúkané farebné odtiene ostanú sýte aj po rokoch. Vybrať si môžete z 3 farebných variantov matnej povrchovej úpravy engoba: čierna, čadičová a titánová.

Titánová farebná úprava bola vyvinutá špeciálne pre škridly V11 a za jej návrhom stojí štúdio F.A. Porsche. Tondach V11 v čadičovom odtieni sa vyznačuje ladným vzhľadom.

Čierna farba dodáva škridle eleganciu a je vhodná najmä pre odvážnych staviteľov, ktorí uprednostňujú moderný dizajn. Škridlu V11 môžete použiť kdekoľvek. Vďaka svojej všestrannosti je vhodná pre každý typ strechy i charakter domu.

Prečítajte si viac o škridlách Tondach

Zdroj: PR článok Wienerberger s.r.o.


Kategórie: Stavba